Politica de confidențialitate

Conform cerințelor Regulamentului (UE) 2016/679 privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a acestor date și de abrogare a Directivei 95/46/CE (în continuare denumit „Regulamentul GDPR”) aplicabil din data de 25 mai 2018, avem obligația de a administra în conditii de siguranță și numai pentru scopurile specificate, datele personale pe care ni le furnizați prin utilizarea site-ului nostru în acord cu prevederile Regulamentului GDPR.

Asociația Noul Val colectează următoarele date cu caracter personal: nume, adresa email, număr telefon, data nașterii, domiciliu, ultimul nivel de studii, statut pe piața muncii. Datele colectate se află în baza noastră de date deoarece au fost introduse în baza de date la care ați subscris în momentul înscrierii în proiectele implementate de noi, aplicând online pe site-ul nostru www.asociatianoulval.ro sau completând pe format hârtie atât la sesiunile de informare și selecție organizate de echipa noastră precum și la sediul nostru.

Confidentialitatea informatiilor este o responsabilitate permanentă si, prin urmare, ne asumăm că vom actualiza din când în când acest document de informare pe măsură ce vom întreprinde noi practici privind datele cu caracter personal sau vom adopta noi politici de confidentialitate.

Datele personale transmise prin intermediul acestui site și datele personale colectate de la dumneavoastră vor fi utilizate în scopurile specifice în aceasta Politică de Confidențialitate. Activitatea principală a Asociației Noul Val fiind implementarea proiectelor cu finanțare europeană, datele înscrise pe site-ul Asociației Noul Val vor fi păstrate conform Legislației în vigoare.

Cookie-urile noastre nu rețin date cu caracter personal cum ar fi numele tău sau detaliile bancare. Acestea doar ne permit să aflăm informații după ce v-ați înscris prin intermediul formularului de înscriere plasat pe prima pagină cu scopul de a fi inregistrat în grupurile țintă ale proiectelor derulate de Asociația Noul Val.